Turniej Półfinałowy Kadr Wojewódzkich w Łodzi 9-11.06.2017r.

3. miejsce w turnieju półfinałowym w Łodzi


 Kadra młodziczek Podkarpackiego ZPN uczestniczyła w dniach 9-11 czerwca 2017 r. na obiektach SMS-u Łódź w turnieju półfinałowym mistrzostw Polski kadr wojewódzkich młodziczek im. Kazimierza Górskiego. Nasz zespół rywalizował z reprezentacjami Wielkopolskiego ZPN, Podlaskiego ZPN oraz Dolnośląskiego ZPN i osiągnął następujące rezultaty:

 

Podkarpacki ZPN – Wielkopolski ZPN 0:1

Podkarpacki ZPN – Dolnośląski ZPN 0:0 karne 3:1

Podkarpacki ZPN – Podlaski ZPN 2:1 bramki: Klaudia Maciejko, Sandra Marszał

 

Uzyskane 4 punkty pozwoliły zająć 3 miejsce w turnieju półfinałowym i 5 miejsce w końcowej klasyfikacji Mistrzostw Polski kadr wojewódzkich młodziczek U-13. To bardzo dobry rezultat, jednak wśród trenerów i zawodniczek pozostał duży niedosyt z uwagi na przebieg rozegranych w Łodzi meczów. W każdym z nich nasz zespół był stroną dominującą, częściej utrzymywał się przy piłce i stwarzał wiele sytuacji do zdobycia bramki. Szwankowała jednak skuteczność, dlatego nie udało się naszej drużynie przywieźć medali.

 

Już w pierwszym spotkaniu z faworytem turnieju Wielkopolskim ZPN nasza drużyna zagrała bez kompleksów i od pierwszej minuty dyktowała warunki gry. Przeprowadzenie wielu składnych akcji pozwoliło na stworzenie 4 bardzo dobrych sytuacji do strzelenia bramki. Niestety za każdym razem strzały naszych zawodniczek broniła bramkarka Wielkopolskiego ZPN. Na początku 2 połowy meczu po kontrowersyjnym rzucie wolnym zespół rywali zdobył bramkę dającą prowadzenie, która okazała się być jedyną bramką w tym meczu. Nasz zespół do końca starał się strzelić wyrównującą bramkę, ale zabrakło zimnej krwi pod bramką przeciwnika i odrobiny szczęścia.

 

Drugi mecz z dolnośląskim ZPN miał podobny przebieg. Zdecydowana przewaga naszej drużyny w 1 połowie meczu nie przełożyła się jednak na strzelenie choćby jednej bramki. Należy podkreślić, że znakomicie w bramce rywalek spisywała się bramkarka, której zespół Dolnośląskiego ZPN zawdzięcza czyste konto. W drugiej połowie mecz nieco się wyrównał, ale żadnej z drużyn nie udało się zdobyć gola na wagę 3 punktów.

 

W ostatnim meczu przeciwnikiem naszego zespołu była reprezentacja Podlaskiego ZPN. Zdobycie 3 punktów w tym meczu dawało reprezentacji Podkarpackiego ZPN jeszcze nikłe szanse na zdobycie brązowych medali. Dlatego od początku meczu nasz zespół przystąpił do ataków i stworzył kilka dobrych sytuacji do zdobycia bramki, jednak dobrze spisująca się bramkarka rywali nie pozwoliła na objęcie prowadzenia. Zespół Podlaskiego ZPN przeprowadzał groźne kontrataki i po jednym z nich  (po kontrowersyjnej decyzji sedziny) w końcówce 1 połowy objął prowadzenie. Po przerwie nasza drużyna, przy ogromnym wsparciu kibiców - nie tylko naszej drużyny, ale też i świadków tego spotkania, uzyskała jeszcze większą przewagę. Około 40 minuty meczu po świetnym odbiorze w środku pola piłkę przejęła Oliwia Domin, która szybkim podaniem uruchomiła Patrycję Jednacz. Nasza napastniczka minęła 2 rywalki i zagrała do będącej na czystej pozycji Klaudii Maciejko, która wykorzystując sytuację sam na sam strzeliła upragnioną bramkę. Po tej bramce (przy jeszcze większym wsparciu trybun) nasz zespół zaatakował jeszcze mocniej i po dobrze rozegranym rzucie rożnym Sandra Marszał pięknym strzałem z dystansu dała prowadzenie naszej drużynie. W ostatniej minucie spotkania po zagraniu piłki ręką przez zawodniczkę rywala sędzina podyktowała rzut karny dla naszego zespołu, jednak strzał Patrycji Jednacz minął bramkę i mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla naszego zespołu. Niestety zwycięstwo nie wystarczyło do zdobycia brązowych medali, ponieważ w równolegle rozgrywanym meczu pomiędzy Wielkopolskim ZPN a Dolnośląskim ZPN padł wynik bezbramkowy.

 

Drużyna Podkarpackiego ZPN wystąpiła w składzie:

Alicja Barszcz, Wiktoria Litwin, Aleksandra Drymajło, Beata Rogaczewska, Maja Mucha, Wiktoria Gdańska, Wiktoria Mikrut, Oliwia Domin, Wiktoria Czyżowska, Patrycja Jednacz, Klaudia Maciejko oraz Andżelika Mazur, Pałamarz Oliwia, Roksana Gołojuch, Anna Puzio, Sandra Marszał, Teresa Sołek, Martyna Białek.

 

Trenerzy: Michał Franczyk, Mariusz Jednacz 

Kier.druż. Agnieszka Zagórska

 

W pozostałych meczach padły wyniki:

 

Dolnośląski ZPN – Podlaski ZPN 3:0

Wielkopolski ZPN – Podlaski ZPN 1:0

Dolnośląski ZPN – Wielkopolski ZPN 0:0

 

Końcowa tabela turnieju półfinałowego w Łodzi:

 

  1. Wielkopolski ZPN 3 7 2:0

  2. Dolnośląski ZPN 3 5 3:0

  3. Podkarpacki ZPN 3 4 2:2

  4. Podlaski ZPN 3 0 1:6