Nasi wierni Kibice
    Kadra U-13
  • W Hotelu Łańcut
    W Hotelu Łańcut

W środę  25 października 2017 r. w Łańcucie na stadionie  miejscowej Stali  kadry dziewcząt Podkarpackiego ZPN meczami z reprezentacją Małopolskiego ZPN zakończyły rundę jesienną rozgrywek sezonu 2017/2018. Łańcut okazał się szczęśliwy dla reprezentacji młodziczek , która pokonała swoje rówieśniczki z Małopolski 1:0 i objęła pozycję lidera rozgrywek.   Słabiej tym razem spisała się kadra juniorek, która przegrała swój mecz 1:3 i poniosła  pierwszą porażkę w rozgrywkach.

U-16

Jako pierwsze na boisku w Łańcucie pojawiły się starsze dziewczęta. Niestety już od samego początku meczu zespół z Małopolski przejął inicjatywę i wykorzystując błędy defensywy naszego zespołu  zdobył  dwie bramki. Od tego momentu ton wydarzeniom na boisku zaczął nadawać nasz zespół. Po jednej z dobrych akcji Natalia Antos znalazła się w sytuacji sam na sam z bramkarką zespołu gości, która ratując sytuację interweniowała  ręką poza polem karnym.  Wydawało się, że  konsekwencją tego będzie czerwona kartka  dla zawodniczki  z Małopolski, jednak sędzina uznała, że za to złamanie przepisów należy się jedynie żółta kartka. Do końca pierwszej połowy nasz zespół starał się odwrócić losy meczu i stworzył jeszcze kilka okazji do strzelenia bramki, jednak żadnej z nich nie udało się wykorzystać.  Na domiar złego w ostatniej minucie pierwszej połowy po faulu na napastniczce sędzina podyktowała rzut karny, który kapitanka zespołu gości zamieniła na bramkę ustalając wynik meczu do przerwy na 0:3.

Druga połowa meczu rozpoczęła się od zdecydowanych ataków reprezentacji Podkarpackiego ZPN. Mimo stworzenia kilku dogodnych sytuacji nie udawało się ich jednak zamienić na bramkę. Dopiero w 70 minucie meczu Patrycja Łach sprytnym strzałem z rzutu wolnego  strzeliła bramkę dla naszego zespołu. Zachęcona tym nasza kadra jeszcze mocniej zaatakował i w odstępie kilku minut stworzyła kilka dobrych sytuacji do zdobycia bramki, jednak wynik do końca meczu już się nie zmienił i pierwsza porażka kadry U-16 Podkarpackiego ZPN stała się faktem.

U-13

Po juniorkach na boisku pojawiły się reprezentacje młodziczek. Od początku meczu zdecydowaną przewagę uzyskał zespół gości, który raz za razem stwarzał groźne sytuacje pod naszą bramką.  Fantastycznie spisywała się jednak bramkarka naszego zespołu Karolina Józefczyk, która wielokrotnie ratowała zespół przed stratą bramki. Około 20 minuty meczu w zamieszaniu podbramkowym  jedna z naszych zawodniczek zagrała piłkę ręką i sędzina podyktowała rzut karny dla zespołu gości. Gdy wydawało się, że tym razem już nic nie uchroni naszej drużyny od utraty bramki kolejny raz świetnie interweniowała Karolina Józefczyk parując strzał z 11 metrów zawodniczki z Małopolski na poprzeczkę.  Był to przełomowy moment meczu. Nasze zawodniczki uwierzył w siebie i zaczęły groźnie atakować. Po jednej z ładnych zespołowych akcji Ania Skrzypczyk zagrała prostopadłą piłkę do Kingi Głód i ta w sytuacji sam na sam pokonała bramkarkę zespołu gości dając prowadzenie kadrze Podkarpackiego ZPN.  Nasz zespół poszedł za ciosem i nadal atakował czego efektem był strzał w poprzeczkę bramki zespołu gości. Do końca pierwszej połowy wynik meczu się już nie zmienił.

Od początku drugiej połowy mecz był bardzo wyrównany. Nasz zespół bardzo dobrze spisywał się w defensywie co nie pozwalało drużynie gości stwarzać zbyt wielu sytuacji bramkowych. Trwała ciągła wymiana ciosów, której żadna ze stron nie potrafiła zamienić na bramkę. Dzięki temu wynik meczu już się nie zmienił i nasz zespół dopisał do swojego dorobku kolejne cenne 3  punkty. Po końcowym gwizdku sędziny wśród naszych zawodniczek, kadry trenerskiej i licznie przybyłych rodziców nastąpił wybuch radości z wygranej i objęcia fotela lidera rozgrywek.

Runda jesienna w wykonaniu naszych kadr była udana. Obie reprezentacje w dobrym stylu zdobyły po 6 pkt  i zajmują miejsca premiowane awansem do kolejnego etapu rozgrywek. Daje to podstawy do optymizmu i nadzieję, że w rewanżowych meczach na wiosnę potwierdzą wysoką formę i przypieczętują awans do półfinałów Mistrzostw Polski.

Składy drużyn:

Kadra U-13 Podkarpackiego ZPN: Klaudia Maciejko (C), Wiktoria Litwin, Wiktoria Mikrut, Roksana Gołojuch, Anna Puzio, Aleksandra Pleban, Julia Kozak, Alicja Baj, Kinga Głód, Karolina Józefczyk, Anna Skrzypczyk, Liliana Małek, Iga Potocka, Bielecka Oliwia, Daniela Leśniak, Vittoria Szlachcic, Laura Gruszecka, Sandra Sowa.

Sztab szkoleniowy: Michał Franczyk, Mariusz Jednacz, Agnieszka Zagórska.

Kadra U-16 Podkarpackiego ZPN: Katarzyna Pieniążek, Wiktoria Karpińska, Ola Tarnowska, Magda Marszał, Ola Draus, Gabriela Fluder, Wiktoria Kitrys, Wanessa Jużecka, Karolina Wilowska, Patrycja Łach, Natalia Antos.
Oliwia Domin, Karolina Prokuska, Ola Czubat, Kinga Pawłowska, Patrycja Jednacz, Olga Miszczak, Emilia Gawrzoł.
Sztab szkoleniowy: Eugeniusz Sito, Katarzyna Czyż, Zbigniew Bednarz

Po raz pierwszy kadry wojewódzkie Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej zagrały w Łańcucie, a wszystko to za sprawą pana Krzysztofa Mączki - PREZESA STALI ŁAŃCUT i członka Zarządu Pod.ZPN, który podjął się organizacji tego przedsięwzięcia. Obie reprezentacje korzystały z komfortowych warunków jakie zapewnia Hotel Łańcut oraz zaplecza sportowego ŁKS-u.

Mecze mistrzowskie juniorek młodszych i młodziczek zbiegły się w czasie z utworzeniem w szkółce piłkarskiej Stali Łańcut sekcji dziewcząt, stały się też okazją do promocji piłki kobiecej w województwie.