Kadra młodziczek Podkarpackiego ZPN nadal liderem rozgrywek, juniorki z awansem do półfinałów MISTRZOSTW POLSKI!

 

 

 

Kadry młodziczek i  juniorek Podkarpackiego ZPN rozegrały kolejne spotkania w ramach rozgrywek kadr wojewódzkich.

Przypomnijmy zmagania naszych reprezentacji.

W czwartek  29 marca 2018 r. w Woli Chorzelowskiej w ramach IV kolejki spotkań  kadry Podkarpackiego ZPN meczami z reprezentacją Lubelskiego ZPN zainaugurowały  rundę wiosenną rozgrywek sezonu 2017/2018. Niestety tym razem powody do satysfakcji miał jedynie zespół juniorek, który wygrywając swój mecz 3:1 zapewnił sobie awans do kolejnej fazy rozgrywek.  Bramki w tym meczu dla naszej kadry  zdobyły: Patrycja Łach, Patrycja Jednacz i Ola Czubat.

Kadra młodziczek Podkarpackiego ZPN po niezwykle zaciętym spotkaniu musiała uznać wyższość zespołu gości przegrywając swój mecz  1:2.

Mecz z kadrą młodziczek Lubelskiego ZPN od samego początku ułożył się bardzo źle. Już w pierwszej minucie znakomitej okazji do strzelenia bramki nie wykorzystała Klaudia Maciejko. Na domiar złego zespół gości po tej sytuacji wyprowadził groźną kontrę, którą przerwał dopiero faul naszej zawodniczki w polu karnym.  Wprawdzie Karolina Józefczyk w dobrym stylu obroniła rzut karny wykonywany przez zawodniczkę z Lublina, ale wobec dobitki jej koleżanki była już bezradna. W ten sposób już od 2 minuty nasz zespół musiał odrabiać straty. Udało się to pod koniec pierwszej połowy, gdy Ola Pleban zaskakującym strzałem pokonała bramkarkę drużyny gości. W drugiej połowie nadal nieco lepiej prezentował się zespół gości i po jednym z rzutów rożnych strzelił drugą bramkę, która jak się okazało ustaliła końcowy wynik meczu.  

 

Porażka w tym meczu sprawiła, że nasz zespół nie mógł sobie pozwolić na stratę punktów w kolejnym spotkaniu z kadrą Świętokrzyskiego ZPN, który odbył się w ramach V kolejki w Kolbuszowej,  w środę 11 kwietnia 2018 roku.   Tym razem nasze dziewczęta od początku zdominowały rywala i stwarzały kolejne okazje do zdobycia bramki. Jednak dopiero pod koniec pierwszej połowy na prowadzenie nasz zespół wyprowadziła  Klaudia Meciejko wykorzystując sytuację sam na sam. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Nadal stroną dominującą była nasza drużyna, jednak nie udało się strzelić kolejnej bramki i mecz zakończył się wynikiem 1:0. Dzięki temu kadra młodziczek Podkarpackiego ZPN wróciła na fotel lidera rozgrywek, którego bronić będzie w ostatnim meczu z kadrą Małopolskiego ZPN. Do awansu potrzebny jest  1 punkt. Zadanie trudne, ale możliwe do wykonania i z tą myślą nasze dziewczyny pojadą walczyć do Krakowa.  

 

                Po meczu młodziczek na boisku pojawiły się pewne już awansu dziewczęta z kadry juniorek. Po 2 bramkach Patrycji Łach pewnie pokonały one swoje rywalki 2:0, potwierdzając, że zasłużyły na grę w półfinale Mistrzostw Polski.