Kadra U-13
    Kadra U-13
    Kadra U-13

„Kadry dziewcząt z kompletem punktów na inaugurację ”

W czwartek 21 września 2017 r. na boisku  ze sztuczną nawierzchnią Areny Lublin kadry dziewcząt Podkarpackiego ZPN meczami z reprezentacją Lubelskiego ZPN zainaugurowały rozgrywki sezonu 2017/2018. Inauguracja okazała się bardzo udana, gdyż obie reprezentacje w dobrym stylu wygrały swoje mecze i zdobyły pierwsze punkty w rozgrywkach.

Jako pierwsze na boisku wyjątkowo pojawiły się starsze dziewczęta. Od samego początku narzuciły one rywalkom swój styl gry i osiągnęły dużą przewagę optyczną. Efektem tego były dwie szybko strzelone bramki. Pierwszą zdobyła Natalia Antos pokonując bramkarkę gospodyń w sytuacji sam na sam. Po kilku minutach pięknym strzałem zza pola karnego popisała się Patrycja Łach i podwyższyła wynik na 0:2. Po tej bramce mecz się wyrównał i kadra Lubelskiego ZPN również zaczęła stwarzać groźne sytuacje. Jedna z nich została zamieniona na bramkę, która ustaliła wynik meczu po pierwszej połowie na 1:2. Druga połowa meczu rozpoczęła się ponownie od zdecydowanych ataków reprezentacji Podkarpackiego ZPN. Po jednej ze składnych zespołowych akcji Natalia Antos zdobyła swoją drugą bramkę w tym meczu i podwyższyła prowadzenie kadry Podkarpackiego ZPN na 1:3. Do końca meczu nasz zespół grał bardzo dobrze i kontrolował sytuacje na boisku, dzięki czemu końcowy wynik się nie zmienił i kadra U-16 Podkarpackiego ZPN zasłużenie wygrała pierwszy mecz w rozgrywkach  inkasując cenne 3 punkty.

Po juniorkach na boisko weszły  reprezentacje młodziczek. Początek meczu był wyrównany, jednak po kilku minutach nasz zespół osiągnął przewagę, której efektem była bramka strzelona  w 15 minucie meczu przez Kingę Głód. Przeciwniczki jeszcze nie otrząsnęły się po stracie pierwszej bramki a wynik meczu na 0:2 podwyższyła Klaudia Maciejko, ustalając wynik meczu do przerwy. Druga połowa rozpoczęła się od zdecydowanych ataków drużyny gospodarzy. Nasz zespół dobrze się bronił, jednak po jednym z rzutów rożnych kadra Lubelskiego ZPN strzeliła kontaktową bramkę.  Napór gospodyń trwał nadal, jednak nasz zespół zaczął wyprowadzać groźne kontrataki. Po jednym z nich pięknym strzałem z dystansu bramkę na 1:3 strzeliła Wiktoria Mikrut. Od tego momentu mecz się wyrównał i nasz zespół starał się utrzymywać przy piłce na połowie rywala. W końcówce meczu po ładnej zespołowej akcji Wiktoria Mikrut strzeliła swoją drugą bramkę ustalając wynik spotkania na 1:4. Po końcowym gwizdku sędziny wśród naszych zawodniczek i kadry trenerskiej nastąpił wybuch radości z pierwszej wygranej i cennych 3 punktów.

Inauguracja rozgrywek w wykonaniu obu naszych kadr była bardzo udana. Cieszą nie tylko zdobyte punkty, ale przede wszystkim bardzo dobry styl gry prezentowany przez obydwie reprezentacje. Daje to podstawy do optymizmu i nadzieję, że w kolejnych meczach z kadrami Świętokrzyskiego ZPN, które odbędą się 1 października  nasze zespoły zapiszą na swoim koncie kolejne punkty.